.

BİZ

Feronia, özgürlüğün ve ormanların tanrıçasıdır.

Doğada ve ormanlarda yetişen ağaçlar sayısız çeşitliliğe sahip ve her çeşidinin kendine has özellikleri var. Her birinin dokuları diğerinden farklı özelliklerde…

Feroniaart, doğanın bize verdiğini, insan ihtiyaçları için doğaya uyumla kullanılır hale getirmenin sanatını yapıyor. 

Feroniaart, doğanın özgürce ortaya çıkardığı ürünlerinin ruhunu bozmadan, onun bir parçası olan insanın özgürlüğünü ilerletmeyi ürünlerinde ana tema olmasına özel önem veriyor.

Ürünlerimize ellerimizle ya da gözlerimizle dokunduğumuzda doğanın ve insanın sıcaklığı, koruyuculuğu, güven duygusu, yumuşaklığı ile bir meleğin insanı sarmalaması gibi hissedersiniz.

Bilge zeytin ağacının dokusu sizi alıp binyıllar öncesine götürmeyecek mi?

Ya da diğer sayısız ağaç, size muhteşem bir senfoninin notaları arasında dolaştırırken, bir martının sonsuz okyanus üstünde süzülmesi gibi özgürlüğe kanat çırpan duygular içinizi kaplamayacak mı?

Feroniaart bu günden yarına devredilen ürünlerini bu duygularla üretiyor.

ÜRETİM

Feroniaart, bir NARİN LTD. markasıdır. Narin ltd. 35 yıllık geçmişe sahiptir. Yönetim kurulu başkanı Murat NARİN’dir. Bünyesinde inşaatın yanısıra ELEZ markalı zeytin, zeytinyağı ve sabun üretimi de yapmaktadır. Zeytinyağı üretiminde dünyadaki en ileri teknolojinin ülkemizdeki ilk ve tek sahibidir.

Feroniaart Burhaniye’de kurulu fabrikasında üretim yapmaktadır. Ağacı tomruk olarak alır ve ondan sonraki bütün işlemleri ihtiyacına göre kendi bünyesinde yapar.

Feroniaart, 2 metre çapındaki tomrukları kendi imalatı olan bıçkı ile biçebilmektedir. 2 metre çapındaki kalasların planya ve kalınlık işlemlerini yine kendi imal ettiği makinalarla yapmaktadır.

Ahşabın kurutma ve fırınlama işlemi dışarıda yaptırılmaktadır.   

NEREDEYİZ

Feroniaart üretimini Kaz dağları ve Madra dağlarının çevrelediği, Edremit körfezine adını veren antik ADREMİTTEİON şehrinin olduğu Burhaniye’de yapmaktadır.

ÜRÜN KAYNAKLARIMIZ

Ürünlerimizin kaynakları, bölgede yetişen zeytin ağaçlarının budanmasından elde edilen dallar ve bölgede yetişen orman ve kültür ağaçlarından elde edilmektedir.